Umístění školy

Základní škola a Mateřská škola je umístěna na kraji obce. Do školy dojíždějí autobusem také žáci z nedalekých Křivenic.

Vybavenost školy

Budova školy prošla postupnou rekonstrukcí.

V přízemí je umístěna  šatna základní školy, mateřská škola se zázemím pro učitelky, kuchyň a školní jídelna. Prostory pro kuchyň, společné stravování prošly rekonstrukcí v roce 2006, jsou k tomuto účelu náležitě vybavené, respektují hygienické normy.  Prostory pro odkládání oděvů a obuvi žáků  jsou vybaveny moderními  uzamykatelnými skříňkami.

V 1.patře se nachází základní škola,v letošním školním roce probíhá výuka ve 3 třídách a v 1 učebně  ( počítačová učebna s připojením na internet ).

Pro potřebu školní družiny je zde ještě 1 třída, která  je vybavena pracovním a odpočinkovým nábytkem, pomůckami pro aktivní i pasivní relaxaci a pro učení.

Dále je zde moderní zázemí pro učitelky a vedoucí školní jídelny.

Za školou je  školní zahrada, která prošla na počátku lońského školního roku rekonstrukcí, byla vybavena novými prolézačkami, lezeckou stěnou, houpačkami a altánkem. Je využívána za příznivého počasí dětmi z mateřské školy i žáky ze základní školy. Žáci zde často  tráví i hlavní přestávky.

K pohybovým aktivitám využívají žáci  tělocvičnu ve fitcentru, které sousedí se školou. Tělovýchovné prostory jsou vybavené bezpečným povrchem, nářadím a náčiním. Dále je využíván také nedaleký nový sportovní areál, kde je nejen fotbalové hřiště, ale také pískové doskočiště ke skoku dalekému, skok vysoký a běžecká dráha.
Pro veřejná vystoupení  používá škola sál v místním  kulturním domě.

Škola má světlé, čisté, moderní  a estetické prostory. Ve všech třídách je  nový nábytek. Materiální vybavení školy je dobré.Kabinet je postupně vybavován novými moderními  didaktickými pomůckami, učebnicemi a dalšími potřebami umožňující efektivní vyučování a podporující aktivitu a tvořivost žáků. Škola vlastní pec na vypalování keramiky.

Veškeré pracovní sešity, sešity a učebnice jsou žákům všech ročníků poskytovány zdarma. Škola hradí žákům ze svého rozpočtu i pobyt na škole v přírodě a plavecký výcvik, kterého se účastní žáci všech ročníků.

Základní škola a Mateřská škola Horní Počaply

Horní Počaply 225